13 mln dla Gminy Brzozie

387835793 739699578187462 7962577379567011898 n

W dniu 11 października we Włocławku odbyło się uroczyste wręczenie voucherów na realizację kolejnych inwestycji dla naszej gminy. Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska odebrała vouchery na kwotę 8 000 000 zł, a dodatkowo około 5 000 000 zł na realizację kolejnego etapu drogi powiatowej w Brzoziu, o który tak zabiegała. Tym samym na terenie gminy Brzozie zostanie zainwestowane kolejne 13 000 000 zł.

 – Cieszę się bardzo, że kolejne 13 mln zostanie zainwestowane na terenie najpiękniejszej gminy w Polsce. Ciężka praca i zaangażowanie przynosi efekty. Powstaną m. in. nowe drogi, miejsca rekreacji i wypoczynku, zakupimy fabrycznie nowy ciągnik, czy zmienimy oblicze Szkoły Podstawowej w Brzoziu. Nie zwalniamy tempa – idziemy do przodu!
Szczególnie cieszę się, że powstanie kolejny etap drogi powiatowej przez centrum Brzozia. Nie było to łatwe zadanie, ale ja się nigdy nie poddaje. Obiecałam swoim mieszkańcom, że będę walczyć o tę drogę – walka była bardzo burzliwa. Część drogi od Wielkiego Głęboczka do Brzozia (przez Augustowo) dzięki naszym staraniom już powstaje. Jednak brakowało nam cały czas odcinka przez centrum wsi. Jest to odcinek kluczowy, ponieważ wpływa nie tylko na bezpieczeństwo ale także na wizerunek stolicy gminy. Szczególnie dziękuję za niesamowitą pomoc i wsparcie w walce o realizację tej drogi powiatowej pani minister Annie Gembickiej. Niemożliwe stało się możliwe – mówiła wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska.

W uroczystym przekazaniu voucherów wzięli udział wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka, poseł na Sejm RP Joanna Borowiak, poseł na Sejm RP Jan Krzysztof Ardanowski, poseł na Sejm RP Zbigniew Girzyński, senator RP Józef Łyczak, kujawsko-pomorski wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz oraz wicewojewoda Józef Ramlau.

Fot. Anna Gembicka