“Szlachetna Paczka”

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który już od 15 lat daje potrzebującym impuls do zmiany życia. Po raz drugi panie z Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy Brzozie wzięły udział w projekcie „Szlachetna Paczka”.

W tym roku do pomocy dołączyło również kilku radnych gminy i sołtysów oraz mieszkańcy gminy i OSP Sugajno. Z bazy danych została wybrana jedna rodzina z powiatu brodnickiego. Paczka została przygotowana na podstawie listy potrzeb opisanych przez wolontariusza wybranej rodziny. Znalazły się w niej m. In. kołdry, ręczniki, garnki, kurtki i buty zimowe, przybory szkolne, zabawki, środki czystości, żywność. Wiele rzeczy dołożyli od siebie mieszkańcy gminy, którzy podarowali odzież dla dzieci, ziemniaki, jajka wiejskie, swojskie przetwory w słoikach oraz produkty spożywcze i chemiczne. Dzięki osobistemu i finansowemu zaangażowaniu wielu osób udało się przygotować 38 paczek, które nasza młodzież ozdobiła świątecznymi motywami. W sobotę 12 grudnia paczki zostały dostarczone do magazynu do Brodnicy, skąd wolontariusze zawiozą do wybranej rodziny.

Serdecznie dziękuję radnym gminy, sołtysom, mieszkańcom, druhom OSP Sugajno oraz paniom z KGW za okazane serce i pomoc. Podziękowania kieruję również do wolontariusza Krystiana za miłą współpracę przy tworzeniu paczki- przewodnicząca Gminnej Rady KGW Małgorzata Smoczyńska.