Akcja szycia i dostarczania maseczek dla mieszkańców – podsumowanie

maseczki

#maseczka #dziękujemy #wspanialiludzie #wspaniałagmina

Pragniemy podsumować akcję szycia i dostarczania maseczek dla mieszkańców gminy Brzozie. Podjęliśmy się tego karkołomnego zadania w celu ochrony zdrowia naszych mieszkańców, aby każdy z nich mógł bez stania w kolejce i ponoszenia kosztów chronić siebie i swoich bliskich.

 
Podczas szycia maseczek dla wszystkich mieszkańców gminy skupiliśmy się na tym, żeby w krótkim czasie uszyć jak największą ilość maseczek. W pierwszej kolejności zależało nam na dostarczeniu maseczek do osób z grupy największego ryzyka, więc wszyscy seniorzy z naszej gminy otrzymali bezpłatne maseczki już 17 kwietnia. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy udało nam się rozwieźć niemal 4000 darmowych maseczek do 26 kwietnia i za te zaangażowanie chcielibyśmy w tym miejscu podziękować.

Osoby biorące udział w przygotowaniu maseczek (szycie, prasowanie, wykończenie etc.):
Arleta Wardowska,
Zofia Rogowska,
Katarzyna Kaczmarska,
Danuta Warmińska,
Katarzyna Weręgowska,
Aleksandra Korecka – Agroturystyka nad Jeziorem Sopień z Małego Głęboczka,
Mariola Borowska,
Arlena Grzywacz,
Teresa Zega,
Zdzisława Fijałkowska,
Mariola Sarnowska,
Agnieszka Wardowska,
Teresa Karbowska,
Małgorzata Smoczyńska,
Beata Malinowska,
Anna Jasińska,
Maria Florkiewicz Przewodnicząca Rady Gminy,
Regina Kędziorska,
Natalia Kędziorska,
Kamila Mejka,
Irena Ostrowska,
Marlena Sieklińska,
Katarzyna Bytner,
Iwona Lange,
Małgorzata Sikorska,
Alicja Bruska,
Lena Janicka
Yulia Sarkisyan
Tomasz Warmiński
Danuta Kędziorska-Cieszyńska,
Panie z Wielkiego Głęboczka,
Pani z SP Jajkowo,
Panie z KGW z Sugajna wraz z panią sołtys Katarzyną Leśniewską,
oraz wszystkim zaangażowanym, pragnącym zachować anonimowość.

Za rozwiezienie maseczek i dostarczenie ich „pod drzwi” do każdego mieszkańca naszej gminy dziękujemy wszystkim jednostkom OSP.

Osobno chcemy podziękować panu Piotrowi Brzezińskiemu i jego synom Hubertowi i Igorowi z Brzozia, za zakup materiału na 2000 maseczek, panu Dariuszowi Grabertowi za nieodpłatne skrojenie materiału oraz panu Dariuszowi Marczakowi z PPHU Colortex za dostarczenie gumek na część masek.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Urzędu Gminy Brzozie, którzy nieraz po godzinach pracy pomagali zarówno przy szyciu, jak i rozwożeniu maseczek.

Cała akcja było możliwa tylko dzięki ogromnemu sercu wszystkich zaangażowanych w nią osób i nie ma wystarczających słów, którymi możemy wyrazić naszą wdzięczność. Po raz kolejny jednak cieszymy się, że gmina Brzozie, dzięki jej wspaniałym mieszkańcom okazała się Najpiękniejszą Gminą w Polsce!