Awans zawodowy nauczycieli

IMG 2854

Sierpień to miesiąc, w którym nauczyciele przystępują do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. Jest to trzeci stopień awansu, o który może się ubiegać nauczyciel. Aby, móc przystąpić do tego egzaminu nauczyciel kontraktowy musi przepracować 2 lata od uzyskania awansu oraz odbyć staż. W tym roku, do egzaminu przystąpiło pięcioro nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu oraz jedna ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie. Wszyscy zdawali go przed komisją egzaminacyjną, która została powołana przez Wójta Gminy Brzozie.

Dziś tj. 29 sierpnia 2023 roku w Urzędzie Gminy w Brzoziu nastąpiło uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska – Cieszyńska wraz z Sekretarzem Gminy Brzozie Grażyną Grzecznowską. Podczas uroczystości wręczenia aktów nadania, pogratulowano również Dyrektorce Katarzynie Wandzlewicz ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu oraz Dyrektorce Wioletcie Tafel ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie ponownego wyboru na Dyrektora w swoich placówkach oświatowych.

Wszystkim nauczycielom jeszcze raz gratulujemy uzyskania kolejnego stopnia awansu zawodowego oraz życzymy zdrowia, dalszych sukcesów i wytrwałości w kontynuacji wyzwań zawodowych.