Na basenie, na oponach, w świetlicy, czyli na zimowisku!

Szkoła Podstawowa w Brzoziu, Szkoła Podstawowa w Jajkowie i Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie – te placówki goszczą uczestników zimowiska. Ferie zafundował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Blisko setka dzieci z niemal wszystkich wsi gminy Brzozie korzysta z oferty przygotowanej przez władze samorządowe, Radę Gminy i GOPS.  Pieniądze na zorganizowanie zimowiska w poszczególnych szkołach pochodzą z budżetu Komisji Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym i zostały – naszym zdaniem – bardzo dobrze skierowane.

W trzech szkołach z udziałem pedagogów, przedstawicieli kierownictwa tych placówek, gromadzą się dzieci, uczniowie mający ferie, którzy nie muszą siedzieć w domu, ale chcą wyjechać na śnieżne górki, żeby pozjeżdżać na oponach w Wielkim Leźnie, pojechać na kręgle, wykazać się inicjatywą w świetlicy (rzeźby w styropianie, drewnie), pojechać do Kurzętnika na zajęcia w Centrum Nauki, na basen do „Kalchemu”. Program jest obszerny i nie ma chwili na grymasy, nadto pogoda śnieżna dopisuje.

Zajęcia zorganizowano w godzinach od 10.00 do 14.00, a zaczynają się od gorącej herbaty i śniadania, a potem plastyka, taniec, zumba, walentynki i wszystko co można objąć hasłem „Kiedy czujemy się szczęśliwi”.

(wind)