Blisko nas, na narciarskim stoku. Kurza Góra zaprasza

Na stokach zbudowano dwie trasy dla narciarzy i snowboardzistów, z których jedna ma blisko 800 m długości i należy do najdłuższych w północnej Polsce. Są one wyposażone w wyciągi orczykowe i system sztucznego naśnieżania. W ośrodku powstał również zimowy park rozrywki dla dzieci, wypożyczalnia i serwis sprzętu, szkółka narciarska, restauracja, parkingi i zaplecze techniczne.  Zlokalizowano je na ok. 50 ha gruntów.

W ostatnich dniach zimowe szaleństwo ogarnęło przede wszystkim narciarzy z Brodnicy, Nowego Miasta Lubawskiego, Torunia, Grudziądza – tablice rejestracyjne, samochodowe, z tych miejscowości „zagościły” na nowym, wielkim parkingu, który i tak okazał się nie dla wszystkich dostępny. To tylko potwierdza, iż parcie na szlaki narciarskie jest w narodzie wielkie.

I nie trzeba narodu oszukiwać, iż Kurza Góra to stok na Mazurach. Jak dobrze wiemy, Mazury to region daleko od Kurzętnika czy Nowego Miasta Lubawskiego, sporo kilometrów na północny – wschód. Historycznie to Ziemia Chełmińska, a geograficznie wzniesienia wokół Nowego Miasta Lubawskiego i Kurzętnika to Wysoczyzna Chełmińska. Dodajmy do tego, że wojewodami chełmińskimi byli w przeszłości osobistości związane m.in. z Bratianem, Kurzętnikiem, Nowym Miastem, Lubawą. Warto wiedzieć promując wyjazd na stok narciarski zwany Kurzą Górą w Kurzętniku.

(wind)
Fot. Stanisław R. Ulatowski