Bon turystyczny ważny pół roku dłużej

bon turystyczny

Ważność bonu turystycznego przedłużono do dnia 31 marca 2023 roku. To dobra wiadomość dla rodziców i opiekunów z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, którzy jeszcze go nie wykorzystali. Mogą z niego skorzystać jesienią lub zimą płacąc np. za ferie zimowe.

Jak informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim, około 29 tys. bonów w regionie pozostało nieaktywnych. Część aktywowanych z kolei nie została jeszcze w pełni zrealizowana. Do wydania choćby częściowego w bonach pozostało 41 mln zł. Kto go jeszcze nie wykorzystał, nie musi się martwić. Zmiany w przepisach wydłużyły ważność bonu o pół roku.

Teraz będzie można nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski do końca marca 2023 roku. Rodzice mogą nim zapłacić za wycieczki szkolne, zieloną szkołę czy rodzinny wyjazd z dziećmi. Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem:  https://bonturystyczny.polska.travel/lista-obiektow

Bon przyznawany jest w formie elektronicznej na każde dziecko, które na dzień 18 lipca 2020 r. miało prawo do świadczenia 500+ lub nabyło prawo do tego świadczenia później (maksymalnie do 31 grudnia 2021 r.) Nie przysługuje na dzieci, które urodziły się w 2022 roku. Bon na jedno dziecko wynosi 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Aktywacja bonu odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). W razie pytań dotyczących prawa do bonu, jego aktywacji, czy płatności można kontaktować się ze specjalną infolinią Polski Bon Turystyczny pod nr tel. 22 11 22 111 (codziennie w godzinach 7.00-20.00).