Brzozie. Jedziemy na festyny, pikniki, na regaty, triathlon, wypocząć, po nagrody, posłuchać muzyki

Wprawdzie doroczny festyn – święto gminy Brzozie – planowany jest dopiero w sierpniu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabawić się, wypocząć, spędzić mile czas bliżej i dalej od domu.

Do Małego Leźna wybrać się można w każdy weekend, tym bardziej letni. Gospodarstwo Anny i Marka Michalaków znane jest z organizacji obozów jeździeckich dla dzieci i młodzieży, ale mile widziany jest także turysta nie mający ambicji pokonywania wysokich przeszkód. Dla niego przygotowano m.in. innymi naukę jazdy konnej, terenową jazdę konną po okolicznych lasach i przejażdżki bryczką lub wozem taborowym. Latem prowadzone są także warsztaty artystyczne, których uczestnicy lepią garnki, czerpią papier, a także malują na szkle i próbują swych talentów w rzeźbiarstwie. Warto pojechać, zobaczyć, spróbować.

Zapraszamy też na imprezy muzyczne – 2 lipca do Brodnicy nad Niskie Brodno. Sobota nad jeziorem poświęcona będzie bluesowi i rockowi. Zobaczymy i posłuchamy znane, zawsze mile witane grupy muzyczne o czym zapewnia nas Grzegorz Grabowski, organizator imprezy, przy współudziale Leszka Wałdowskiego, Zdzisława Brążkiewicza i firmy Perfekt-Dom. Na estradzie pojawią się Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Zdrowa Woda, Open Blues, Czaqu i Dubska. Mityng bluesowo-rockowy rozpocznie się o godz. 18.00.

Następnego dnia, 3 lipca w niedzielę, zapraszamy nad jezioro Urszulewo (gmina Skrwilno, ok. 55 km od Brzozia), gdzie odbędą się ogólnopolskie regaty “Tour de Windsurfing” o Puchar Skrwilna. Podobnie jak przed rokiem zobaczymy w akcji medalistów mistrzostw świata, mistrzostw Europy, mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie RS:X, klasie raceboard, a juniorów w klasie techno. Zawodnicy rywalizować będą na wodzie, natomiast na plaży w Urszulewie mnóstwo muzyki, konkursów z nagrodami – dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dla pań i panów. Początek imprezy o godz. 10.30 – do późnego wieczora.

Wybiegając w przyszłość – dobrze wiedzieć, żeby ustalić plany – 30 lipca zapraszamy do pobliskiego Górzna na mistrzostwa Polski w triathlonie, na sport i zabawę, rekreację i festyn. Początek imprezy o godz. 11.00.

Tego samego dnia, 30 lipca, nad Niskim Brodnem w Brodnicy, kolejna uczta muzyczna – festiwal szant owy “Brama Mazur” z udziałem elity polskich szantowców z “Ostatnią Deską Ratunku” na czele – początek imprezy o godz. 16.00.

Wybór należy do Państwa!

W sierpniu zabawimy się w Brzoziu.

Tekst i fot. (Wind)