Cross Mikołajkowy o Puchar Agroturystyki Sopień – bieg i marsz z kijkami

Po raz pierwszy na Pojezierzu Brodnickim we wspaniałej zimowej scenerii wystartuje I Cross Mikołajkowy. Biegacze i miłośnicy Nordic Walking walczyć będą o Puchar Agroturystyki Sopień.

15 grudnia w Małym Głęboczku w gminie Brzozie rozpocznie się I Cross Mikołajkowy, w którym mogą wziąć udział pasjonaci biegów przełajowych oraz marszu z kijkami, czyli Nordic Walking. Impreza ma charakter rywalizacji sportowej. Odbywa się w sercu Pojezierza Brodnickiego w najbliższym sąsiedztwie unikalnego w skali europejskiej ekosystemu Bagienna Dolina Drwęcy, w leśnej zimowej scenerii nad brzegiem jeziora Sopień.

– Impreza ma za zadanie popularyzację biegów przełajowych i marszu z kijkami Nordic Walking oraz promocję aktywnego wypoczynku na Pojezierzu Brodnickim – mówi Arkadiusz Popławski, organizator imprezy. – Generalnie będzie to kameralny bieg i marsz na dystansie 5 km w dość łatwym terenie wokół jeziora Sopień. Miejsce wydaje się stworzone do tego typu imprez. Cisza, spokój, czyste powietrze. Przytulna baza i piękna okolica. Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich biegających i maszerujących brodniczan. Nagrody dla uczestników ufundował właściciel firmy Grawer.

Zarówno miłośnicy biegów jak i marszu z kijkami, kobiety i mężczyźni,  wystartują w kategorii open. Start biegu i marszu wyznaczono na godz. 11.15. Cross rozpocznie się i zakończy w Gospodarstwie Agroturystycznym Sopień, w Małym Głęboczku. Bieg oraz marsz zostaną rozegrane w całości na nawierzchni naturalnej (szuter, piach, leśne ścieżki). Trasa zostanie oznakowana strzałkami.

– Mamy już zgłoszenia ponad 50 uczestników z różnych stron Polski – dodaje Arkadiusz Popławski. – Nie jest wykluczone, że tegoroczna edycja crossu wejdzie w przyszłym roku do

cyklu czterech biegów przełajowych rozgrywanych na terenie Powiatu Brodnickiego. Uczestnictwo można zgłosić za pomocą internetu lub na miejscu

(wind)