Bieg CROSS SOPIEŃ 2017

CROSS SOPIEŃ – 19.02.2017 rusza czwarta edycja biegu rozgrywanego w pięknej okolicy Pojezierza Brodnickiego dookoła Jeziora Sopień.

Trasa prowadzi dróżkami leśnymi, a cały dystans to wzorem lat ubiegłych ok. 10 km, dla NW 5 km, wszystko bardzo dokładnie oznakowane strzałkami. Start i meta przed Agroturystyką nad Jeziorem Sopień, Mały Głęboczek 41a.

Pierwsza edycja zgromadziła 50-ciu, druga – 70-ciu, trzecia 170 biegających. Za czwartym razem pobijemy kolejny rekord. Bieg podzielony jest na zawodników biegających i uprawiających marsz Nordic Walking. Trasa zorganizowana jest z myślą o początkujących i aktywnych zawodnikach. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy po raz pierwszy zameldują się na starcie. Emocje gwarantowane przez organizatorów.

Rejestracja uczestników odbywa się przez stronę http://crosssopien17.chiptiming.pl/ lub w dniu zawodów 19.02.2017 od godz. 10.00 do godz. 11.45. Start o godz. 12.00 przed Agroturystyką nad Jeziorem Sopień. Koszt przy rejestracji online – 30 zł, w dniu zawodów 40 zł. Tak jak podczas poprzednich edycji zostały przygotowane ciekawe nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Brodnica, Gmina Brzozie, Tartak Nara z Brzozia, SPA Głęboczek, Grawer Bogdan Korecki, Agroturystyka nad jeziorem Sopień . Zostaną rozlosowane po biegu – warunek zdanie numeru startowego i pozostanie do końca. Na 100 pierwszych opłaconych zawodników czekają dodatkowe upominki. Po biegu będzie można posilić się kiełbaską z ogniska i rozgrzać gorącą herbatką.

Organizatorzy pomyśleli również o dodatkowej atrakcji, która w Głęboczku ma swoich stałych zapaleńców, a jest to morsowanie. Robert Karpiński, doświadczony mors zapozna chętnych z tajnikami kąpieli lodowych. Zapowiada się świetna zabawa!