Dożynki Gminne w Brzoziu 2019

31 sierpnia w Brzoziu odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brzoziu, po której nastąpił przemarsz do na plac dożynkowy w Zespole Wodno-Parkowym. Przemarsz uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku.

Uroczystość  swoją obecnością zaszczycili Posłowie na Sejm Zbigniew Sosnowski oraz Paweł Szramka, Starosta Brodnicki Piotr Boiński, Burmistrz miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Burmistrz miasta i gminy Górzno Tomasz Kinicki Wójt Gminy Zbiczno Magdalena Golubska, Przewodniczący Rady Gminy Kurzętnik Zbigniew Lewicki oraz radni powiatowi i gminni. Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska przywitała wszystkich zaproszonych gości i mieszkańców i wspólnie z Przewodniczącą Rady Gminy Marią Florkiewicz odebrała chleb dożynkowy od Starostów Dożynek, Anety i Krzysztofa Żbikowskich.

Po oficjalnych wystąpieniach Poseł Paweł Szramka przekazał nagrodę rzeczową i list gratulacyjny dla państwa Bożeny i Andrzeja Pawlikowskich, natomiast Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska uhonorowała nagrodzonych rolników voucherem na kolację dla całej rodziny w hotelu Kalchem. Pod nieobecność Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, pani Wójt przekazała również w jego imieniu listy gratulacyjne dla państwa Anny i Tomasza Czaplińskich oraz Moniki i Piotra Grzywacz, ich również nagradzając voucherem na kolację dla całej rodziny w hotelu Kalchem.

W trakcie uroczystości zgromadzeni goście byli świadkami występów młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu oraz Szkoły Podstawowej w Jajkowie. Dla wszystkich gości przygotowano wiele atrakcji, takich jak warsztaty historyczne i strzelnica łucznicza z grupą Bardko, strzelnica ASG i dmuchane zjeżdżalnie.

Po części oficjalnej, mieszkańcy i przybyli goście mogli bawić się przy koncertach grupy Yankes, gwiazdy wieczoru – Wojciecha Gąssowskiego i Zespołu Luminacja.