Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego ”Młodzież Zapobiega Pożarom”

konkurs

W dniu 3 kwietnia w Urzędzie Gminy Brzozie odbyły się Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego pt.” Młodzież Zapobiega Pożarom”. Każdego roku w tym konkursie biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Brzozie, tak było też tym razem. Uczestnicy turnieju ze Szkół Podstawowych w Brzoziu, Jajkowie i Wielkim Leźnie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I-IV oraz klasy V-VIII. 
 
Nad przebiegiem konkursu czuwało jury pod przewodnictwem wiceprezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brzoziu Stefan Błaszkiewicz. W jury zasiedli ponadto wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska, nauczyciel w SP w Brzoziu Katarzyna Weręgowska, nauczyciel SP w Wielkim Leźnie Marian Borowski, nauczyciel SP w Jajkowie Tomasz Warmiński, naczelnik OSP Mały Głęboczek Jan Karbowski oraz pracownik Urzędu Gminy Brzozie Katarzyna Zielińska. Pytania konkursowe nie były łatwe, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą.
 
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
w I grupie wiekowej (klasy I-IV)
I miejsce Anna Małkiewicz SP Brzozie
II miejsce Lena Kowalewska SP Wielkie Leźno
III miejsce Julia Warmińska SP Brzozie
 
w II grupie wiekowej (klasy V-VIII)
I miejsce Blanka Kowalewska SP Wielkie Leźno
II miejsce Adam Patalas SP Jajkowo
III miejsce (ex aequo) Natalia Domżalska SP Wielkie Leźno, Mikołaj Karpiński SP Jajkowo
 
Uczniowie: Anna Małkiewicz, Lena Kowalewska, Adam Patalas oraz Natalia Domżalska zostali zakwalifikowani do eliminacji powiatowych konkursu. Blanka Kowalewska ze względu na inne zobowiązania zrezygnowała z udziału w eliminacjach powiatowych. Po dogrywce do etapu powiatowego zakwalifikowała się Natalia Domżalska. Wszyscy uczestnicy trzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu!