Fałszywe foldery, poradniki, informatory i dotacje

Uwaga na “europejczyków”!!! Otrzymaliśmy niepokojące doniesienia o próbach wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się za współpracowników Urzędu Marszałkowskiego lub podszywające się pod pracowników urzędu. Kręcą się wszędzie, w miastach, w gminach.

Z pozoru wszystko wygląda w porządku – uprzejmość, niezła prezencja, sposób rozmowy – wszystko to dla wzbudzenia zaufania. Za chwilę jest już gorzej. Uprzejmi dżentelmeni, także panie oferują zakup materiałów informacyjnych,  podają nieprawdziwe informacje na temat możliwości otrzymania dofinansowania z funduszy europejskich lub wręcz obiecują przyznanie dotacji. Apelujemy o ostrożność!

– Informujemy, że  żaden z departamentów Urzędu Marszałkowskiego ani działające w ramach urzędu punkty informacyjne funduszy europejskich województwa kujawsko-pomorskiego nigdy nie współpracowały i nie współpracują  z osobami i firmami oferującymi tego typu usługi. Wszystkie materiały informacyjne, poradniki, informatory, broszury i podręczniki dla beneficjentów funduszy europejskich są bezpłatne. Podkreślamy także, iż żaden pracownik UM nie może obiecać przyznania dotacji, gdyż te przyznawane są na podstawie zobiektywizowanych kryteriów w ramach regulaminowych rund konkursowych – mówi Jacek Piotrowski z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

(BD)