Festiwal lekkoatletyczny

Święto Królowej Sportu. W imieniu organizatorów XIV Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Bydgoszcz CUP 2014 zapraszamy do udziału w imprezie towarzyszącej – biegach sztafetowych dla szkół podstawowych i gimnazjów oraz biegu masowym samorządowców/VIP-ów. Doskonała okazja dla wójtów, burmistrzów.

Biegi sztafetowe poprzedzą rywalizację gwiazd polskiej lekkiej atletyki z mistrzem świata w rzucie młotem Pawłem Fajdkiem na czele. To znakomita okazja na połączenie osobistego udziału w mityngu lekkoatletycznym z kibicowaniem. W ramach festiwalu zaplanowano wspólne zdjęcia grup zorganizowanych z naszymi mistrzami oraz konkurs Klubów Kibica na najlepszy doping, nagrody są atrakcyjne. Warto przedłużyć Dzień Dziecka o jeden dzień i przyjechać z młodzieżą 2 czerwca na mityng do Bydgoszczy.

XIV Europejski Festiwal Lekkoatletyczny BYDGOSZCZ CUP 2 czerwca  jest jedną z najbardziej oczekiwanych imprez lekkoatletycznych w Polsce. W tegorocznym Festiwalu  swój udział potwierdziły największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki: Paweł Wojciechowski, Marcin Lewandowski, Marika Popowicz, Dominik Bochenek, Dariusz Kuć.

Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszamy i zwracamy się z prośbą o aktywny udział w tej imprezie. Organizatorzy w ramach Klubu Kibica, przygotowali pulę nieodpłatnych wejściówek na stadion , dla zorganizowanych grup.

Zapraszamy szkoły, gminy, stowarzyszenia, placówki wychowawcze, kluby sportowe itp. do wzięcia udziału w sztafetach dla dzieci. W dniu mityngu przed zawodami zostaną rozegrane eliminacje, a wielki finał sztafet odbędzie się w trakcie międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego BYDGOSZCZ CUP.

Rozegrane zostaną sztafety (mieszana: 5 dziewczyn + 5 chłopaków) podstawówka : 10x 50 m na murawie oraz  sztafety (mieszana: 5 dziewczyn + 5 chłopaków) gimnazja: 10 x 200 m na bieżni

– Organizatorzy zapewniają nagrody indywidualne dla osób biorących udział w sztafecie (pierwsze trzy zespoły) oraz ich opiekunów. Reprezentacje wezmą udział w kibicowaniu podczas Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Bydgoszcz CUP. Reprezentacje muszą być w sposób efektowny widoczne i oznaczone (transparenty, herby, emblematy itp.). W ramach konkursu Klubów Kibica na najefektowniejszy doping podczas zawodów, czekają nagrody dla szkół i organizatorów grup ? zapewnia dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński

Będzie też bieg dla VIP-ów i samorządowców na dystansie 400 m na bieżni (bieg masowy, bez ścigania, chodzi tylko o udział). Zgłoszenia można dokonywać za pośrednictwem poczty elektronicznej lub na fax. Biura Organizacyjnego Imprez (52 341 71 76). Kartę Klubu Kibica można pobrać z serwisów internetowych www.efl.bydgoszcz.pl oraz www.kpzla.pl .

Europejski Festiwal Lekkoatletyczny rozgrywany jest pod patronatem Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego; współfinansowany w ramach projektu “Promocja marki WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE poprzez sport”.

(wind)