Festyn plenerowy w Jajkowie

jajkowo festyn

Festyny plenerowe dla całych rodzin, to kultywowane corocznie imprezy w gminie Brzozie, którym zaszkodzić mogła tylko pandemia. Na szczęście w tym roku udało się i 10 lipca bawiliśmy się w Jajkowie na Festynie Rodzinnym. Pogoda nie była łaskawa i wszystko wskazywało, że impreza zakończy się deszczową klęską. Jednak aura dała się przebłagać i w godzinach popołudniowych zaświeciło słońce.

 

Groza na niebie

Około godziny 15:00 z nieba polały się potoki deszczu, zagrzmiało a murawa na boisku w Jajkowie zamieniła się w grząskie bagnisko. To chyba najgorszy scenariusz dla wszystkich zaangażowanych, bo w żaden sposób nie można temu zaradzić. Przygotowani na totalną klęskę organizatorzy patrzyli w niebo, które zasnuło się czarnymi chmurami. Ale stał się cud i około godziny 16:00 zaświeciło słońce. Później potoczyło się już z górki, bo kałuże wyschły i imprezę można było zacząć. Całość zgrabnie poprowadziła Halina Borkowska, której mikrofon nie jest obcy. Gości powitała także wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska, która jest orędownikiem imprez gminnych w plenerze.

Smacznie i niedrogo

Było co kupić i było co zjeść. Liczne stoiska oferowały różne atrakcje. Na głodnych czekały jajeczne burgery i frytki przygotowane przez Stowarzyszenie „Początku Życia”, smakowity żurek (Klub Seniora “Brzozowy Raj”) i darmowa kiełbaska z rożna. Były ciasta domowej roboty upieczone przez seniorów, popcorn i wata cukrowa, którą oferowało Koło Gospodyń Wiejskich z Brzozia. Samorządowy Żłobek “Brzozowy Gaik” zapewnił kącik piękności, a w nim malowano twarze, pleciono misterne warkoczyki i robiono brokatowe tatuaże. Szkoła Podstawowa w Jajkowie zaprosiła do kącika kreatywnego, a Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy na oglądanie ciekawostek natury i konkursy. ŻAK Jajkowo przygotował zabawy sportowe, a dmuchana zjeżdżalnia pozwoliła dzieciakom poszaleć.

Zabawa trwała do wieczora

Można było kupić świece i woski sojowe, kosmetyki, lizaki i lody bezowe. Były szydełkowe maskotki dla dzieci i misterne rękodzieło. Gościnnie zaśpiewały Agata Bieńkowska, Dominika Leńska i Oliwia Pietrzak. Muzyka w tle pozwoliła miło spędzić czas, a na wieczorną zabawę zaprosiła radna Iwona Wiśniewska, radny Edward Lendzionowski i sołtys Teresa Gacek, którzy byli sponsorami DJ Adama Twardego. I tak do godziny 22:00, kiedy zakończono imprezę. Później spadł deszcz, ale na szczęście nikogo już to nie obchodziło, bo chociaż z przygodami, festyn udał się znakomicie.

Organizatorzy i Partnerzy

Organizatorami festynu byli: Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska, sołtys Jajkowa, Stowarzyszenie “Początku Życia”, Gminna Biblioteka Publiczna w Brzoziu.

Partnerami byli: Samorządowy Żłobek “Brzozowy Gaik”, Klub Seniora “Brzozowy Raj”, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, Szkoła Podstawowa w Jajkowie, KGW Jajkowo.