Gala Talentów Gminy Brzozie 2024

4

Talent to wrodzona lub nabyta ponadprzeciętna umiejętność. Krótko mówiąc, jest to coś, co nam naprawdę wychodzi, w czym czujemy się dobrze i na co chcemy poświęcać swój czas. Każdy człowiek ma w sobie pewien potencjał i zdolności, które mogą być uznane za talenty. W gminie Brzozie po raz trzeci odbył się konkurs “Talent Gminy Brzozie”. Potencjalne talenty nominowano w czterech kategoriach. Po raz pierwszy była też nagroda publiczności.

Definicja talentu

Istnieje sporo definicji i sposobów rozumienia pojęcia „talent”. Ich cechą wspólną jest: posiadanie potencjału oraz jego unikatowość w odniesieniu do każdego człowieka. Każdy z nas ma talenty. Niektórzy rozwijają je w pracy zawodowej, inni pracując na rzecz rodziny czy wspólnoty. Każdy talent jest tak samo ważny i cenny, bo jest darem danym i zadanym. Konkurs w gminie Brzozie, którego inicjatorką była Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska, stanowił wielkie wyzwanie, bowiem zgłosiło się wielu kandydatów. Jury konkursowe składające się z 9 osób miało niełatwy orzech do zgryzienia. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie utalentowanych mieszkańców gminy Brzozie, którzy odnieśli znaczący sukces naukowy, sportowy, artystyczny/kulturalny oraz w działalności społecznej w latach 2021-2023. 

Cztery kategorie

Wzorem poprzednich konkursów, wśród nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wybrała nominowanych w 4 kategoriach (Nauka, Sport, Kultura i Działalność Społeczna), którzy przeszli do kolejnego II etapu, w którym Komisja zadecydowała o zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Brzozie z wyłączeniem zwycięzców poprzednich edycji konkursu. Nie ma kryterium wieku.

Ostatecznie po burzliwych obradach nominowano kandydatów w czterech kategoriach. Spośród tych szczęśliwców mieszkańcy mogli w głosowaniu internetowym wybrać tylko jednego kandydata do nagrody publiczności, która była nowością w tej edycji. Gmina czekała na zgłoszenia do dnia 12 lutego 2024 roku. Od 13 lutego na stronie internetowej dostępne było głosowanie internetowe. Ogłoszenie wyników nastąpiło na uroczystej Gali Talentów w dniu 10 marca 2024 roku.

A kogo nominowano?

Kultura

Monika Chojnacka

Tomasz Karczewski

Oliwia Pietrzyk

Marta Wajda Pankowska

Laura Krajewska

Sport

Błażej Florkiewicz

Laura Tuszyńska

Krystian Józef Rzepka

Jan Florkiewicz

Działalność Społeczna

Małgorzata Smoczyńska

Koło Gospodyń Wiejskich Brzozie

Klub Seniora “Brzozowy Raj”

Nauka

Blanka Kowalewska

Paweł Szpakowski

Nagrodzeni

Ogłoszenie wyników nastąpiło na uroczystej Gali Talentów, która odbyła się w dniu 10 marca 2024 roku. Galę poprowadziła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzoziu Ewelina Motylińska. Zaproszeni goście czuli się niczym na oskarowej gali. Profesjonalna scena, piękne oświetlenie, transmisja online i czerwony dywan. Gala talentów zebrała liczne grono gości, wśród których znalazły się wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska, przewodnicząca Maria Florkiewicz, radna powiatowa Małgorzata Smoczyńska i radny powiatowy Krzysztof Jasieniecki reprezentujący poseł Joannę Borowiak, radni, sołtysi i rodziny osób nominowanych. Było spektakularnie i uroczyście, a galę uświetnił występ Agaty Bieńkowskiej, laureatki I edycji konkursu.

W wyniku internetowego głosowania nagrodę publiczności wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Brzoziu.

Jury konkursowe wybrało spośród nominowanych i nagrodziło voucherami w wysokości 1000 zł w kategoriach:

Kultura – Laurę Krajewską

Sport – Krystiana Józefa Rzepkę

Działalność Społeczna – KGW Brzozie

Nauka – Pawła Szpakowskiego

Organizatorami konkursu “Talent Gminy Brzozie” była Gmina Brzozie i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzoziu.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i nominowanym. Talent to wielka rzecz.