Gimnazjum. 23 Finał WOŚP

Uczniowie z Gimnazjum w Brzoziu oraz ich opiekun nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Patrycja Brodzińska kolejny raz wzięli udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tematem 23 Finału WOŚP było: “Dla potrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. Wolontariusze : Natalia Wiśniewska, Weronika  Wierzchowska, Katarzyna Bendyk  zbierały pieniądze do puszek  głównie na terenie gminy Brzozie.

Większa grupa uczniów wraz z Panią Patrycją Brodzińską tradycyjnie pojechała zbierać pieniądze do Warszawy. Tym razem byli to: Aniela Wilkanowska, Martyna Dembek, Weronika Chrapińska, Patrycja Wieczorek, Dominika Rzepka, Paulina Badaczewska, Szymon Steinke. Wyjazd do stolicy i udział w nagraniu w TVP2, w studiu Jerzego Owsiaka był możliwy  dzięki wieloletniej współpracy Pani  Patrycji Brodzińskiej z Hufcem ZHP Lidzbark.

Podziękowania należą się również Panu wójtowi  Gminy Brzozie Bogusławowi Błaszkiewiczowi, za  udostępnienie  busa służbowego, dzięki temu przejazd do Warszawy  był wygodniejszy i szybszy, natomiast  kierowca Pan Sławomir Szrul zadbał o bezpieczny przejazd. Udział w nagraniu w telewizji był dla uczniów nieprawdopodobnym przeżyciem, mogli  też na żywo zobaczyć Jerzego Owsiaka. Przed Pałacem Kultury,  gdzie zbierane były przez wolontariuszy  pieniądze, odbywały się koncerty znanych polskich artystów, a o godzinie 20 odbył się wspaniały pokaz  sztucznych ogni tzw. Światełko do nieba. Jednak najważniejsze w tym dniu było to, że uczniowie mogli  pokazać  innym, że idea wolontariatu pomaga lepiej żyć.

Patrycja Brodzińska