Gminny konkurs pięknego czytania

W dniu 22.01.2015 r. w Szkole Podstawowej w Brzoziu został przeprowadzony Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Ideą konkursu było zachęcanie dzieci do czytania oraz poprawa techniki płynnego czytania.

W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy.

Po wstępnej weryfikacji w każdej ze szkół, do Brzozia przyjechało 20 uczestników wraz z opiekunami. Wśród obserwatorów i kibiców byli także rodzice.

W konkursie wyodrębniono 3 kategorie: klasy I, klasy II, klasy III. W jury zasiedli: p. Marola Hark – Bibliteka Gminna oraz p. Maria Dudzińska – nauczyciel polonista. Konkurs poprowadziła p. Iwona Jagielska.

Dzieci losowały teksty dostosowane do ich kategorii wiekowej. Wszystkie teksty pochodziły z czasopisma “Świerszczyk”. Jury wyłoniło po 3 miejsca w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

W przerwie wszyscy uczestnicy i gości zostali zaproszeni na słodki poczęstunek zorganizowany przez szkołę. Laureaci konkursu w trzech kategoriach otrzymali nagrody książkowe ufundowane z Biblioteki Gminnej oraz plecaki, które otrzymaliśmy z Urzędu Gminy. Anonimowy sponsor przyniósł książki dla wszystkich uczestników. Wytwórnia Opakowań Kartonowych ufundowała kubki, ręczniki kąpielowe oraz drobne gadżety.

Dziękujemy sponsorom za pomoc w ufundowaniu nagród.

Autor: Dorota Anzel