I Przegląd Pieśni Religijnych

W kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Brzoziu zaprezentowało się 15 zespołów w I Przeglądzie Pieśni Religijnych. Pomysłodawcą imprezy był zespół wokalno-teatralny “Wszyscy razem” z Brzozia.

W kościelnej scenerii zaprezentowały się  “Karbowianie” i “Serenada” z Karbowa, “Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna,  “Radoszczanie” z Radoszk, “Złoty Krąg” z Bobrowa, “Wrzosy” z Rypina, chór “Arioso” ze Świedziebni, “Seniorzy” z Jabłonowa, “Brodniczanka” z Brodnicy, “Pokrzydowianki” z Pokrzydowa, “ART” z Brzozia, “Wrzosy” z Lubawy, “Anibabki” z Kurzętnika, Duet Mierzeja ze Stegny oraz gospodynie “Wszyscy razem” z Brzozia. Przegląd nie miał charakteru konkursu. Doceniono zaangażowanie wszystkich grup wokalnych. Każdy zespół wykonał po dwie pieśni.

Po części artystycznej wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i statuetki oraz zostały zaproszone na poczęstunek do Szkoły Podstawowej w Brzoziu. Wśród gości obecni byli ks. kanonik Wiesław Wyszkowski, Dorota Anzel, – dyrektor Szkoły Podstawowej, Danuta Grzyb –  Przewodnicząca Regionalnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich, Roman Pytlasiński –   Przewodniczący Rady Powiatu.

 

(wind)