IV DNI PRZYJACIÓŁ PIŁKI NOŻNEJ

4 dni przyjaciół piłki nożnej - plakat

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy Partnerem IV edycji Dni Przyjaciół Piłki Nożnej, które odbędą się w całej Polsce, na Orliku w Brzoziu 5 czerwca 2016 roku o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w tym piłkarskim święcie inicjowanym przez Fundację Piłka jest Piękna, które wzorem poprzednich lat jest połączone z kampanią społeczną promującą wykrywanie raka piersi „Razem wygrywamy z rakiem piersi”.

Fundacja Piłka jest Piękna, z szeroką grupą partnerów i sympatyków, rokrocznie upamiętnia UEFA EURO 2012 zapraszając wszystkich Przyjaciół Piłki Nożnej do gry i kibicowania oraz wspierania istotnych społecznie inicjatyw związanych z kulturą fizyczną, zdrowiem, edukacją i bezpieczeństwem. W 2014 i 2015 roku ponad 2000 drużyn w prawie 1600 miejscowościach w całym kraju rozegrało mecze pod hasłem „Razem wygrywamy z rakiem piersi”, podczas których rozdano tysiące Różowych Kartek Życia.

Kampania społeczna „Razem wygrywamy z rakiem piersi” zwraca się do mężów, synów, ojców, dziadków, braci, przyjaciół i znajomych, aby zachęcili żony, córki, matki, babcie, przyjaciółki i znajome do badań wczesnego wykrywania raka piersi. Ogromna popularność piłki nożnej może w istotny sposób przyczynić się do zmniejszania śmiertelności na raka piersi ze względu na jego zbyt późne wykrycie.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie zapraszamy na stronę www.przyjacielepilki.pl