Janówko. Festyn sportowo-rekreacyjny “MINI-EURO”.

W Janówku odbył się turniej piłki nożnej, w którego tle były oczywiście Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie.

Od strony organizacyjnej wszystko wyglądało imponująco. Było otwarcie boiska i placu zabaw poprzez symboliczne przecięcie wstęgi. Przecięcia wstęgi dokonali: sołtys wsi Janówko Małgorzata Smoczyńska oraz Bartosz Warmiński, i w imieniu Wójta Gminy Brzozie – Mirosława Grabowska, Szefowa gminnej kultury, edukacji i sportu.
Do imprezy zgłosiło się 12 drużyn (szkoda, że nie 16) – 6 dorosłych, 3 młodzieżowe, 3 dziecięce.

Były konkursy oraz atrakcje dla dzieci – lody, przejażdżka bryczką, cukierki, trampolina, wata cukrowa, popcorn. Na festynie można było skosztować grochówki, kiełbasy z grilla, chleba ze smalcem i ogórkiem oraz kawę i ciasto – przygotowały oraz częstowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Gościem specjalnym była grupa cyrkowa “Heca” z Lipinek pod kierownictwem Ewy Dembek.

Sportowe emocje zakończyły się następującymi wynikami:
W kategorii dorosłych puchar posła na Sejm RP Zbigniewa Sosnowskiego zdobyła drużyna Szwecji (Brzozie).
W kategorii młodzieżowej puchar Wójta Gminy Brzozie Mieczysława Jętczaka wywalczyła – bez niespodzianek – Hiszpania (Janówko).

W kategorii dzieci -puchar sołtysa wsi Janówko Małgorzaty Smoczyńskiej zdobyła Anglia (Brzozie)

Dziękujemy sponsorom, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, druhom OSP Janówko oraz mieszkańcom za pomoc przy organizacji festynu.

(wind)