KAMIENNE GODY PAŃSTWA JANKOWSKICH Z WIELKIEGO GŁĘBOCZKA

IMG 3786

Kamienne Gody, czyli 70 lat na wspólnej drodze życiowej to piękny jubileusz. Te wyjątkowe gody wskazują na niezwykłą wytrwałość w małżeństwie. Budowany jest on przez dwie osoby, a każda z nich wnosi inne wartości do tego związku. Dzięki temu potrafią wspólnie zbudować relację, która niczym kamień trwa niewzruszenie przez wiele lat.
Tą niezwykłą rocznicę ślubu obchodzili Alfons i Irmina Jankowscy. Na ślubnym kobiercu stanęli dnia 3 września 1953 roku. Małżeństwo odebrało z rąk Wójta Gminy Brzozie Danuty Kędziorskiej -Cieszyńskiej oraz Przewodniczącej Rady Gminy Brzozie gratulacje oraz prezenty. Podczas wizyty obecna była również Małgorzata Lendzionowska kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego. Goście złożyli najlepsze życzenia zdrowia i miłości.

Dwadzieścia lat temu Państwo Jankowscy odebrali medale Prezydenta RP. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie przyznawane przez Głowę Państwa osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. W Gminie Brzozie co roku uroczystość wręczenia pamiątkowych medali oraz listów gratulacyjnych odbywa się w Restauracji Kalchem.
 
Każdy Jubileusz to okazja do świętowania jednak jubileusz 70-lecia pożycia małżeńskiego to niezwykła rocznica tak jak ludzie, którzy przeżyli razem tyle lat.
Przeżycie wspólnie 70-ciu lat to symbol wierności i miłości małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia, wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Drodzy Jubilaci! Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne wspólne lata.