Kolejna partia nakrętek przekazana!

nakretki

Dążymy, aby nasza gmina była ekologiczna, a jej mieszkańcy dbali o środowisko naturalne. W tym celu z inicjatywy Pani Wójt w roku 2020 zakupiono metalowe serce na nakrętki. Nakrętkomat stoi przed Urzędem Gminy Brzozie, gdzie mieszkańcy mogą wrzucać do pojemnika plastikowe nakrętki z opakowań po artykułach spożywczych, takich jak ketchup, napój czy mleko, ale także środkach chemicznych (np. kosmetykach czy płynach do prania, płukania).

Zbieranie nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka itp. Zebrane nakrętki sprzedaje się przedsiębiorstwom zajmującym się ich przetwórstwem. Nakrętki w procesie recyklingu będą przerobione na plastikowy granulat, z którego następnie powstaną obudowy urządzeń elektronicznych, opakowania czy rury PCV.

Nasze serce ❤ regularnie wypełnia się nakrętkami dostarczanymi przez mieszkańców Gminy Brzozie. Wcześniejsze wpłaty uzyskane ze sprzedaży zebranych plastikowych nakrętek zostały przekazane do Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” na rzecz dzieci z terenu naszej Gminy.

Wczoraj tj. 7 grudnia została przekazana kolejna partia nakrętek (650 kg) do firmy Brodfol, zajmującej się skupem oraz sprzedażą odpadów z tworzyw sztucznych oraz makulatury w Brodnicy. Kwota uzyskana ze sprzedaży trafi na konto Fundacji “Niesiemy Dobro” z siedzibą w Brzoziu.