Konkurs im. generał Elżbiety Zawackiej

Historia warta poznania

Zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ósmej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

Na prace dokumentujące losy nieznanych bohaterów oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i naszego regionu organizatorzy czekają do 12 lutego.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Urząd Marszałkowski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum  i Muzeum Pomorskim AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu, a także z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do rozwijania wiedzy historycznej o naszym regionie oraz dokumentowania lokalnych dziejów na podstawie wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Nauczycieli ma zaś skłonić do krzewienia wiedzy o historii naszego regionu.

Do konkursu można nadsyłać prace w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej o tematyce „O ludziach”, „O wydarzeniach” lub „Album rodzinny”, w dwóch kategoriach: dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dla laureatów konkursu Urząd Marszałkowski w Toruniu przygotował atrakcyjne nagrody: za zajęcie pierwszego miejsca w obu kategoriach – do 1,5 tys. zł, za drugie miejsce – do 1 tys. zł, za trzecie miejsce – do 500 zł. Szkoły, których uczniowie zwyciężyli w obu kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe za kwotę do 500 zł. Nagrody trafią także do nauczycieli – opiekunów autorów zwycięskich prac w obu kategoriach.

Prace należy przesłać pod adresem: Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej, ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń, lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Biblioteki (pokój nr 22, II piętro).
Termin nadsyłania prac konkursowych: do 12 lutego br.  Data ogłoszenia wyników: 10 marca br.

Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe http://kohr.kujawsko-pomorskie.pl/nowa/czytaj/konkursy-i-festiwale/453

(bd)