Konkurs “ODKRYWCA 2015”

Rusza ósma edycja organizowanego przez Urząd Marszałkowski konkursu “ODKRYWCA”. Wyróżniamy w nim tych, dzięki którym Kujawy i Pomorze stają się regionem coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie. Na zgłoszenia czekamy do końca czerwca.

Celem konkursu jest nagrodzenie pracy osób, zespołów osób, instytucji, stowarzyszeń, samorządów oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i za granicą oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej w regionie. Wyróżnienia i nominacje są przyznawane w następujących kategoriach:

– działalność na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa,

– działalność na rzecz popularyzacji turystyki i krajoznawstwa,

– promocja turystyczna regionu,

– inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki,

– przedsięwzięcie biznesowe,

– wydarzenie turystyczne i promocyjne.

Zgodnie z regulaminem w pierwszym etapie kapituła konkursowa oceni zgłoszenia i przyzna maksymalnie po trzy nominacje w każdej z kategorii. Następnie w kategoriach 2-6 laureaci zostaną wyłonieni na podstawie plebiscytu przeprowadzonego przez partnera medialnego konkursu

Zgłoszenia kandydatur mogą być dokonywane bezpośrednio przez samego kandydata, bądź też kandydaci mogą być zgłoszeni przez inny podmiot. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 30 czerwca 2015 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wydział Turystyki, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń,  z dopiskiem “Konkurs – ODKRYWCA 2015”.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

W ubiegłym roku laureatem konkursu w kategorii Promocja turystyczna regionu została Fundacja GEOLIFE; w kategorii Wydarzenie turystyczne wyróżnienie otrzymała Gmina Koronowo, organizator Jarmarku Cysterskiego i Bitwa pod Koronowem; w kategorii iInwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki laureatem zostało miasto Grudziądz za projekt “Modernizacja Ośrodka Wypoczynkowego w Rudniku”.

Więcej informacji na temat konkursu ?ODKRYWCA 2015?: www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl

(wind)