Konkurs rozstrzygnięty!

Jest nowy dyrektor szpitala w Brodnicy. Komisja konkursowa zdecydowała o wyborze dyrektora szpitala w Brodnicy. Został nim Dariusz Szczepański ze Szpetala Górnego pod Włocławkiem.

Komisja konkursowa zdecydowała o wyborze dyrektora szpitala w Brodnicy. Został nim Dariusz Szczepański ze Szpetala Górnego pod Włocławkiem.

26 marca komisja konkursowa zdecydowała o wyborze dyrektora szpitala w Brodnicy. Nowy dyrektor jest z wykształcenia ekonomistą (Akademia Ekonomiczna w Katowicach) , ukończył także studia o kierunku zarządzanie i marketing (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie) oraz studia podyplomowe i liczne profesjonalne szkolenia i kursy m.in. : dotyczące budowania i zarządzania zespołami , negocjacji, komunikacji interpersonalnej, wdrażania i korzystania z systemu ocen pracowniczych.

Wybrany przez komisję kandydat legitymuje się doświadczeniem zawodowym (m.in. w administracji samorządowej , zarządzaniu, służbie zdrowia i sukcesami w wielu dziedzinach) . Ostatnio w Starostwie Powiatowym w Radziejowie był dyrektorem Zakładu Aktywności Zawodowej, pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego, a od 2012 roku funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Powiatowego Szpitala w Aleksandrowie Kujawskim.

Do konkursu przystąpiło ośmiu kandydatów, rozmowy przed komisją w Starostwie Powiatowym trwały dwa dni. Po dwóch etapach wreszcie zdecydowano. Wielu obserwatorów oczekiwało i przewidywało, że dyrektorem zostanie ktoś z Brodnicy czy najbliższej okolicy. Sięgnięto dalej, ale przecież nie teren był kryterium, tylko kompetencje, sprawność organizacyjna, doświadczenie w zarządzaniu.

(wind)