Konkursowa wizyta w Jajkowie

Gminna Oczyszczalnia Ścieków Jajkowie została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu “Modernizacja Roku 2010”.

W końcu czerwca obiekt w Jajkowie, którego budowa była finansowana ze środków unijnych, wizytowała ośmioosobowa delegacja jurorów z komisarzem konkursu Romanem Pikułą na czele.

Jajkowo ma szansę – podobnie jak ponad 800 innych lub podobnych obiektów w kraju – uczestniczyć w wielkim finale, znaleźć się w gronie nagrodzonych. Komisarze, wędrujący po całym kraju, analizując poszczególne projekty – już zrealizowane – zwracają szczególną uwagę na innowacyjność, rozwiązania technologiczne, funkcjonalność, ekologię, sposób wykorzystania, estetykę. Kryteriów jest cala masa, stąd też wizytacje potrwają jeszcze czas jakiś. O Jajkowie możemy powiedzieć bez fałszywej skromności: to wysokiej klasy przedsięwzięcie służące mieszkańcom całej gminy Brzozie. Atutem jest m.in. lokalizacja, nowoczesne technologie, dostępność i fakt, że opiekę merytoryczną sprawuje tam tylko jeden pracownik, konserwator Michał Apczyński.

Dodajmy, że patronat honorowy na tym ogólnopolskim konkursem objął prezydent RP Bronisław Komorowski, a laureaci konkursu powitani zostaną na Zamku Królewskim w Warszawie 25 sierpnia br.
(Wind)