Kujawsko-pomorskie koła gospodyń wiejskich w Parlamencie Europejskim

Lepsze poznanie Parlamentu Europejskiego oraz bliższe przyjrzenie się działalności europosłów w miejscu ich codziennej pracy były głównymi celami wizyty. Rolę przewodnika kujawsko-pomorskiej grupy w brukselskiej siedzibie Parlamentu pełnił poseł Zwiefka, który przybliżył gościom mechanizmy funkcjonowania instytucji, obowiązujące w niej procedury, a także proces stanowienia prawa unijnego. Mówił również o aktualnych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską i o związanych z nimi debatach toczących się na forum Parlamentu. W trakcie dyskusji nie zabrakło też odniesień do sytuacji politycznej w kraju.

Wizyty w Parlamencie Europejskim są jednocześnie doskonałą sposobnością do poznania Belgii – zarówno jej wspaniałych miast, jak i kuchni. Tak było również tym razem. Goście posła Zwiefki podziwiali najpiękniejsze miejsca i najważniejsze zabytki Brukseli, a wśród nich Grand Place i Pałac Królewski, odwiedzili również Brugię, nazywaną flamandzką Wenecją, oraz malowniczą Gandawę. W trakcie wspólnych kolacji spróbowali lokalnych specjałów kulinarnych – owoców morza, belgijskich frytek, czy cenionej na całym świecie belgijskiej czekolady.

Z gminy Brzozie zaproszenie otrzymały przewodnicząca KGW Janówko – Małgorzata Smoczyńska i przewodnicząca KGW Jajkowo-Iwona Wiśniewska.