Kurs pierwszej pomocy

kurs01 700

Umiejętnie udzielona pierwsza pomoc pozwala na uratowanie życia osobom poszkodowanym w wypadkach, osobom z zawałem, podtopionym, czy takim, które się zakrztusiły. Taka konieczność udzielenia pierwszej pomocy może się zdarzyć każdemu z nas i w każdej chwili. Warto więc wiedzieć, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, zanim przyjedzie lekarz lub ratownik medyczny.

W świetlicy wiejskiej w Wielkim Głęboczku odbył się kolejny już kurs zorganizowany przez Wójt Gminy Brzozie dla wszystkich mieszkańców gminy. Kurs prowadzili ratownicy medyczni Elwira Ligaj i Łukasz Zawadzki, na co dzień pracujący w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

Kurs miał na celu przyswojenie wiedzy na temat udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, która znacznie podnosi szanse na przeżycie u osoby poszkodowanej. Pozwala na przywrócenie czynności życiowych i utrzymanie przy życiu do czasu przyjazdu zespołu medycznego. Taka wiedza daje też nam pewność siebie, bo niweluje strach i  pozwala na podjęcie zdecydowanych działań ratunkowych.

Pamiętajmy też, że do udzielenia pomocy jesteśmy zobligowani prawnie, a niespełnienie tego obowiązku może mieć dla nas przykre konsekwencje. Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska pomaga nam rozszerzać wiedzę, byśmy mogli wspólnie dbać o swoje bezpieczeństwo.