Muzycznie i rodzinnie. Festyn w Wielkim Leźnie

festyn 1

Festyny bywają różne. Ten, który odbył się w Wielkim Leźnie, oprócz rodzinnych atrakcji zaprezentował podsumowanie Warsztatów Muzycznych WIOSŁO, które odbyły się w Małym Leźnie. Niedzielne popołudnie 12 czerwca było słoneczne i gorące. Pogoda wymarzona na festyn i wspólne spędzenie czasu na łonie natury. Nic więc dziwnego, że teren rekreacyjny szybko zapełnił się rodzinami z dziećmi. Było wiele atrakcji, a wśród nich niepowtarzalny koncert.

Dzieci miały swoje atrakcje

Festyn rozpoczął się turniejem piłki nożnej dla dzieci. Drużyny walczyły dzielnie o puchary ufundowane prze Wójta Gminy Brzozie Danutę Kędziorską-Cieszyńską. Zwycięzcą okazała się drużyna reprezentująca Brzozie, choć pozostałe drużyny także pokazały wysoki poziom. Na dzieciaki czekały zjeżdżalnia i duże trampoliny. Malowano na folii, kupowano balony i oklaskiwano występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie.

Coś dla duszy

Po godzinie 15:00 rozpoczął się koncert uczestników Warsztatów Muzycznych WIOSŁO. Warsztaty, które odbyły się w dniach  9-12 czerwca w Małym Leźnie pod przewodnictwem Tomasza Karczewskiego, objęła swoim patronatem wójt Kędziorska-Cieszyńska. To była muzyczna uczta, którą oklaskiwano gorąco. Pozostawiła po sobie niedosyt i nadzieję, że powtórzy się w przyszłym roku. Okazało się też, że wśród uczestników było aż 15 osób z gminy Brzozie, co oznacza, że zdolnej młodzieży u nas nie brakuje.

Coś dla ciała

Oj było co jeść. Koła Gospodyń Wiejskich z Małego i Wielkiego Leźna przygotowały gorące przekąski, wśród których królowały nagrodzone na konkursach roladki z boczkiem, gołąbki, schabowy, bigos z młodej kapusty i dodatki do nich. Była darmowa grochówka, napoje dla dzieci, nikt więc nie odszedł głodny. Rada Rodziców przy SP w Wielkim Leźnie przygotowała kącik małej gastronomii, a w nim gościły pyszne ciasta, kawa, herbata i napoje. OSP z Wielkiego Leźna grillowało kiełbaski, a KGW Brzozie raczył popcornem i watą cukrową.

Do zobaczenia w przyszłym roku

Frekwencja pokazała, że tego typu imprezy są ważne i potrzebne. Każdy znalazł coś dla siebie w tę ciepłą niedzielę. Integracja lokalnej społeczności do rzecz nie do przecenienia, należy to szanować i popierać. Zapewne więc spotkamy się w przyszłym roku na kolejnym festynie.

Organizatorzy i Partnerzy

Organizatorami festynu byli: Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska, sołtysi Wielkiego i Małego Leźna i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzoziu. Partnerami wydarzenia byli: KGW Wielkiego i Małego Leźna, Rada Rodziców przy SP w Wielkim Leźnie i OSP Wielkie Leźno.