Na toruńskim szlaku

W Młynie Wiedzy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jajkowie w nagrodę za osiągnięte w ubiegłym roku szkolnym wyniki w nauce byli na wycieczce w Toruniu. Głównym punktem był pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

W Młynie Wiedzy

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jajkowie w nagrodę za osiągnięte w ubiegłym roku szkolnym wyniki w nauce byli na wycieczce w Toruniu. Głównym punktem był pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Trzy godziny spędzone w instytucji, której głównym zadaniem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, minęły jak chwila. Uczniowie z zapartym tchem poznawali arkana nauk przyrodniczych, wiedzy technicznej, ochrony środowiska naturalnego oraz dziedzictwa kulturowego. Wszystkie doświadczenia zdobywali w bardzo atrakcyjny sposób poprzez doświadczanie i zabawę.

Innego rodzaju uczniowską przygodą były warsztaty “Żywe barwy witraża” prowadzone przez Muzeum Okręgowe w Toruniu w Ratuszu Staromiejskim. Ich zwieńczeniem było powstanie imponującego witraża, którego autorami byli wszyscy uczestnicy wycieczki. Pobyt w Toruniu zakończył spacer wśród zabytków architektury, w kolorycie jesieni i głową pełną wrażeń.

 

(wind)