Nagrody Marszałka 2016. Szansa dla pomysłowych, przedsiębiorczych, zaradnych

Ruszył nabór zgłoszeń w szesnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej na Kujawach i Pomorzu.

– Każdego roku honorujemy zasłużone osobistości z Kujaw i Pomorza, których aktywność i działania służą rozwojowi regionu w różnych obszarach. Promujemy w ten sposób nowatorskie i twórcze przedsięwzięcia warte naśladowania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

O najważniejsze doroczne wyróżnienia w regionie tradycyjnie mogą się ubiegać wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście dziedzin: gospodarka, fundusze unijne, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich, nauka, badania naukowe i postęp techniczny, edukacja, kultura, ochrona zdrowia, sport, ochrona środowiska naturalnego, działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka, budowa społeczeństwa obywatelskiego, promocja województwa.

Wnioski o przyznanie nagrody można składać do 7 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Rozstrzygnięcie i gala jak zwykle w czerwcu, podczas obchodów Święta Województwa.

(wind)