Opłatkowe spotkanie w Janówku

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze.

“Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. Jak co roku również i w tym Małgorzata Smoczyńska – sołtys wsi Janówko –  zaprosiła wszystkich mieszkańców na przedwigilijne “Spotkanie opłatkowe” do świetlicy wiejskiej. Spotkanie rozpoczęło się od śpiewu kolęd przez dzieci. Następnie pani sołtys złożyła wszystkim obecnym życzenia oraz podzieliła się opłatkiem. Później wszyscy tradycyjnie łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Nie obyło się również bez prezentów dla dzieci.

Dzięki fundatorom: OSP, KGW oraz pani sołtys, Mikołaj mógł wręczyć paczki wszystkim przybyłym dzieciom. Miła atmosfera jaka panowała podczas tego niedzielnego popołudnia wprowadziła wszystkich już w przedświąteczną atmosferę. Poczęstunek przygotowały panie z KGW.

Uroczystość poprzedziły przygotowania, które dzieci wraz z panią sołtys zrobiły w sobotę. Ustroiły choinkę z własnoręcznie zrobionych łańcuchów, upiekły piernikowe ciasteczka, które później zawiesiły na choince, przygotowały zastawę stołową.

(wind)