Panie Wójcie! Cześć i czołem!

Strażacy siedmiu jednostek OSP gminy Brzozie pożegnali Wójta Mieczysława Jętczaka, kończącego wkrótce kadencję, odchodzącego na emeryturę.

Dla Wójta Mieczysława Jętczaka zaproszenie przez druhów na okolicznościowe spotkanie było miłą niespodzianką. W jednym szeregu stanęli druhowie OSP z Brzozia i Sugajna, z Wielkiego Leźna i Małego Głęboczka, z Zembrza, Janówka i Wielkiego Głęboczka. Mieczysław Jętczak, zachęcany przez strażaków OSP do podjęcia trudu służby jeszcze przez jedną kadencję, stanowczo stanął przy swojej, wcześniej podjętej decyzji. Mimo ogromnej szansy na kontynuację wybrał emeryturę i okazję do zwolnienia tempa – zdrowie przede wszystkim.

Druhowie pamiętają jakie to były kadencje Mieczysława Jętczaka – od ciemności, gdy wyłączano prąd, od zaciskania pasa, wydobywania gminy z długów, w które wpędziła Brzozie poprzednia, nieroztropna ekipa, aż po rozwój inwestycji. Wśród nich strażacy najbardziej zapamiętają budowę i modernizacje, remonty remiz strażackich.

Każda remiza w naszej gminie została gruntownie przebudowana – mówi druh Krzysztof Żebrowski z Brzozia – Po prostu, jest się z czego cieszyć. I za to Wójtowi należą się słowa podziękowania i wielki szacunek. A przecież rzecz nie dotyczy jedynie strażaków OSP i ich majątku, nowego sprzętu, umundurowania itd. Rzecz dotyczy też inwestycji gminnych, z których pożytek mają wszyscy mieszkańcy gminy Brzozie.

Mieczysław Jętczak kończy swoją służbę w gminie, jako Wójt, w pełni chwały. Nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości.

(wind)