Pierwszy dzwonek

W Jajkowie (gmina Brzozie) rok szkolny rozpoczęto punktualnie o godz. 8.00. Woźny spojrzał na zegar, gdy dobiegały ostatnie sekundy i włączył elektryczny dzwonek. Był najważniejszą postacią dnia!

Woźny spoglądał na zegar

W Jajkowie (gmina Brzozie) rok szkolny rozpoczęto punktualnie o godz. 8.00. Woźny spojrzał na zegar, gdy dobiegały ostatnie sekundy i włączył elektryczny dzwonek. Był najważniejszą postacią dnia!

Najbardziej ciekawi nowych doznań byli oczywiście najmłodsi uczniowie, którzy opanowali pierwsze ławki ustawione w sali gimnastycznej. Nie obawiali się niczego, mając za plecami, w nieco bardziej odległych rzędach – rodziców albo dziadków. Starsi uczniowie, żałując trochę letniego czasu beztroski, jednak zatęsknili za szkołą, w której czują się dobrze, w której poznali już smak zwycięstwa i porażki. Oczywiście – z każdej porażki wyciągnęli wnioski. Wiedzą, że trzeba już od pierwszego dnia ruszyć ostro do przodu.

Nauczyciele sprawy organizacyjne mają za sobą, jeszcze w sierpniu poznali plan lekcji, teraz trzeba już tylko realizować program, podjąć rozmowę z młodym pokoleniem. Wówczas sami poczują się młodo.

W liście przesłanym nauczycielom i uczniom przez starostę Piotra Boińskiego, wicestarostę Jędrzeja Tomelle, przewodniczącego Rady Powiatu Romany Pytlasińskiego czytamy m.in. “Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy, Drodzy Uczniowie , 1 września , kiedy  rozpoczynamy  nowy rok szkolny 2014/2015, życzymy Wam  siły i chęci do pracy, której efekty decydować będą o przyszłych losach młodych ludzi, o przyszłości naszej Ojczyzny. Niech nauka będzie radosnym odkrywaniem świata, a szkoła  miejscem przyjaznym dla wszystkich, którzy tam pracują…”

Młodości, polotu, rozwijania talentów – tego życzymy wszystkim uczniom. A pedagogom – cierpliwości, uśmiechu i wyrozumiałości.

Z innych informacji: nominację na dyrektora szkoły otrzymała p. Iwona Kowalska. Jest to jej czwarta kadencja. Pani dyrektor złożono gratulacje, kwiaty i życzenia na dalsze lata pracy. Dyrektor szkoły swoje wystąpienie rozpoczęła od wyrażenia zadowolenia z nominacji i życzeń, i poprosiła o uczczenie pamięci niedawno zmarłego Dyrektora Gimnazjum w Brzoziu Janusza Kaszyńskiego.

Następnie omówiła sprawy bieżące:

– dowóz uczniów do szkoły (73 uczniów dojeżdża z Wielkiego Głęboczka, Świecia, Tamy Brodzkiej),

– ubezpieczenie,

– korzystanie pierwszaków z podręcznika opracowanego przez MEN,

– przystąpienie klas I-III do pilotażowego programu “Etyka nie tylko dla smyka”,

– funkcjonowanie niepublicznego “Kolorowego przedszkola”, które będzie działać w murach szkoły,

– zmiany sal lekcyjnych klas I i II.

– przydział wychowawstwa w poszczególnych klasach.

I tak – roczne przygotowanie przedszkolne – mgr Aleksandra Rucińska, klasa I – mgr Krystyna Etmańska, klasa II – mgr Alina Grążawska – Czapulak, klasa III  – mgr Bogumiła Ostrowska, klasa IV – Halina Borkowska, klasa V –  mgr Violetta Jasińska, klasa VI – mgr Emilia Ratkowska

Inni nauczyciele, stanowiący kadrę pedagogiczną SP w Jajkowie to: mgr Jolanta Kamińska – matematyka, informatyka, technika, mgr Joanna Górzewska – pedagog, mgr Danuta Mikołajek – przyroda, mgr Agnieszka Kwiatkowska  – oligofrenopedagog, nauczyciel terapeuta, mgr Henryk Zalewski – WF, gimnastyka korekcyjna, pdżwr. Gratulacje popłynęły pod adresem dwóch pań:  zdobycie w wakacje  stopnia awansu zawodowego “nauczyciela mianowanego” przez p. Emilię Ratkowską oraz Agnieszkę Kwiatkowską

Tekst i fot. (wind)