Piknik nad jeziorem Janowskim

kajakijanowko65 700

Pogoda dopisała, choć mocno wiało. Dlatego Zawody Kajakowe o Puchar Wójt Gminy Brzozie nie były łatwe. Duża fala i podmuchy wiatru utrudniały manewrowanie kajakiem i trzeba było siły, by dotrzeć do mety. Jednak chętnych nie brakowało i dzielnie walczono o Puchar Wójt Gminy Brzozie. II Piknik Rodzinny nad jeziorem Janowskim odbył się w niedzielne popołudnie, 2 lipca.

Sołectwo Janówko na czele z sołtys Małgorzatą Smoczyńską zadbało o atrakcje dla całych rodzin. Piknik nad jeziorem Janowskim oferował miłe spędzenie czasu na łonie przyrody. OSP Janówko zadbało o parking, a KGW Janówko przygotowało ciasta, kawę, herbatę i słodkie przekąski. KGW Brzozie również zaproponowało ofertę gastronomiczną z hot-dogami i chrupiącymi goframi. Dzieci szalały na water ballach, które zawsze cieszą się popularnością. Były też dla nich zawody w kombinezonach sumo i kolorowe bańki mydlane.

Dorośli rywalizowali w Zawodach Kajakowych o Puchar Wójt Gminy Brzozie Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej. Zabawa była znakomita, choć wcale łatwo nie było. Zmagano się z silnym wiatrem i sporą falą na jeziorze. Chętnych jednak nie zabrakło, startowały też kobiety. Ostatecznie wyniki kształtowały się następująco:

  1. miejsce Karol Weręgowski/Kacper Weręgowski
  2. miejsce Piotr Smoczyński/Andrzej Węgrzynowski
  3. miejsce Bartosz Dudek/Adam Guz

Najszybsi przepłynęli trasę w czasie 1:02,47, a najwolniejszym zajęło to 2:15,59. Wszyscy jednak bawili się świetnie i o to głównie chodziło.

Organizatorami Pikniku Rodzinnego była sołtys Janówka Małgorzata Smoczyńska i sołectwo Janówko. Partnerem była Gmina Brzozie. Wydarzenie dofinansowano z budżetu Gminy Brzozie w ramach środków z Funduszu Sołeckiego.