Piknik w Wielkim Głęboczku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy zorganizowało piknik integracyjny dla osób biorących udział w projekcie “Poprzez aktywność osiągniesz sukces” – osób z terenu powiatu brodnickiego związanych z różnymi formami pieczy zastępczej wraz z najbliższym otoczeniem.

W pikniku integracyjnym współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego brało udział ponad 70 osób, w tym około 35 dzieci. Cała impreza odbywała się na świeżym powietrzu w Wielkim Głęboczku.

Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. grill, konkursy prowadzone przez animatorów, przejażdżka bryczką, fontanna z czekolady, słodki poczęstunek.

Najmłodszym uczestnikom niezwykłą niespodziankę sprawiła  Ochotnicza Straż Pożarna z Brzozia Lubawskiego, która przyjechała na sygnale ugasić zaaranżowany pożar i prezentowała akcję ratunkową strażaków.

Spotkanie zakończyło się  pieczeniem kiełbasek przy ognisku i wręczeniem nagród osobom, które wygrały konkursy.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku za dobrą zabawę i wspólnie spędzony czas – mówi  Izabella Lewandowska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.