INFORMACJA WÓJTA GMINY W SPRAWIE DZIAŁANIA SZKÓŁ, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ ŻŁOBKA W NAWIĄZANIU DO ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM

koronawirus

info koronawirus-1 - skan

Transkrypcja:

INFORMACJA WÓJTA GMINY BRZOZIE W SPRAWIE DZIAŁANIA SZKÓŁ, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ ŻŁOBKA W NAWIĄZANIU DO ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM

  1. Zgodnie z rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną od dnia 12 marca następuje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w placówkach edukacyjnych na terenie gminy Brzozie. Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

W związku z powyższym:

  • 12 i 13 marca br. to dni, w których w oddziałach przedszkolnych i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (tzw. świetlica). Będzie zapewniony dojazd dzieci do szkół zgodnie z planem. W sprawie wątpliwości, czy szczegółów proszę o kontakt z dyrektorem danej placówki.
  • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do oddziałów przedszkolnych i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek zostaje czasowo ograniczone.
  1. Informuję także, że żłobek „Brzozowy gaik” w Brzoziu oraz jego filia w Jajkowie działają tak samo jak oddziały przedszkolne i szkoły – czyli 12 i 13 funkcjonują, natomiast od poniedziałku 16 marca są zamknięte do odwołania. W sprawie wątpliwości proszę o kontakt z dyrektorem żłobka.

Rodzicu!

Z uwagi na rozwój sytuacji rekomendujemy nie posyłanie dzieci do placówek opiekuńczo-dydaktycznych 12 i 13 marca, jeśli jednak nie jest to możliwe, w tych dniach w placówkach edukacyjnych będą się odbywały działania opiekuńcze.