Poszukiwania jajek z Zającem Wielkanocnym

zajac91 700

W słoneczną sobotę, 2 kwietnia na zaproszenie wójt Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej do Brzozia zawitał Zając Wielkanocny. W Parku Wodnym spotkał się dziećmi, które wraz z rodzicami i opiekunami szukały ukrytych w terenie jajek. Bez wątpienia nie było to łatwe.

Do każdego ponumerowanego jajka przyporządkowano upominek. Na zakończenie gry terenowej, odbierano je z rąk Zająca Wielkanocnego. Na terenie Parku Wodnego ukryto około 200 jajek, podczas gdy nie odnaleziono tylko 12 z nich. I chociaż było zimno, a silny wiatr niewątpliwie nie ułatwiał poszukiwań, to z pewnością bawiono się wesoło.

Podsumowując:

 – Dzięki paniom z Wioski Tematycznej „Początku Życia” w Jajkowie, w świetlicy dzieci zgłębiały tajniki robienia pisanek wielkanocnych, w związku z nadchodzącymi świętami.

 – Trudy poszukiwań KGW Brzozie wynagrodziło kolorową watą cukrową.

 – Zając umilał czas gry słodyczami, które rozdawał wraz z panią wójt i przewodniczącą Rady Gminy Brzozie Marią Florkiewicz.

 – Panie z Biblioteki Gminnej  i Urzędu Gminy w Brzoziu, dwoiły się i troiły, a w rezultacie dzieciaki miały dobrą zabawę.

Sobotnie przedpołudnie spędzono wesoło w rodzinnym gronie, a godne uwagi jest to, że żadne dziecko tego dnia nie odeszło do domu bez nagrody. W zabawie uczestniczyły także dzieci z Ukrainy zamieszkujące tymczasowo w gminie Brzozie. W przyszłym roku zapowiedziano już kontynuację zabawy, która z pewnością dostarczyła frajdy mieszkańcom. A więc do zobaczenia za rok!