Powitanie lata!

Podczas pikniku wszyscy mogli skosztować pysznego ciasta upieczonego przez panie z KGW oraz wypić kawę lub herbatę. Dla dzieci były ciasteczka i napoje. Każdy mógł popływać na kajakach. Było ognisko, na którym wszyscy upiekli sobie kiełbaski.

Piknik był połączony z otwarciem “miejsca wykorzystywanego do kąpieli”. Pani sołtys wręczyła osobom, które przyczyniły się do powstania tego miejsca podziękowania „za zaangażowanie i osobisty wkład na rzecz swojego sołectwa i jego mieszkańców”.

Wśród mieszkańców wsi udział w pracach społecznych brali: Bąkowski Józef, Beszczyński Krzysztof, Borkowski Marcin, Koziorzemski Andrzej, Malinowski Bernard, Malinowski Zenon, Rafał i Tomasz, Prusak Andrzej, Smoczyński Piotr, Szczawiński Tomasz, Szpakowski Piotr, Warmiński Grzegorz, Waruszewski Marcin i Krystian, Wroński Jerzy, Wydra Mariusz i Mateusz. Sołtys podziękowała również panu Wójtowi Gminy Brzozie Bogusławowi Błaszkiewiczowi, władzom KPZMiUW we Włocławku, OPZW w Toruniu, firmie EL-VAT z Nowego Miasta Lubawskiego, firmie TRANS-KIS z Wielkiego Głęboczka, firmie TARTAK NARA z Brzozia oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli mieszkańców przy tworzeniu tego miejsca.

Pomimo kapryśnej pogody wszyscy świetnie się bawili.

Miejsce wykorzystywane do kąpieli – rozumie się przez to wydzielony i oznakowany fragment wód powierzchniowych, niebędący kąpieliskiem i wykorzystywany do kąpieli (art. 9 ust. 1 pkt. 5c).