Powstaje nowa świetlica i remiza OSP w Brzoziu

5

Po budynku świetlicy i remizy OSP w Brzoziu niewiele pozostało. Na placu usuwany jest gruz i trwają przygotowania pod budowę nowych obiektów. Powstanie ekologiczna świetlica wraz z remizą dla strażaków. Projektowana zabudowa powstanie w miejscu wyburzonych budynków. Samorząd Gminy Brzozie pozyskał  5,6 mln zł na budowę świetlicy wraz z remizą. Planowana inwestycja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku, w IV kwartale. 

Nowo powstały budynek o 1 i 2 kondygnacjach nadziemnych będzie niepodpiwniczony. Budynek został zaprojektowany w technologii mieszanej, część główna murowana, a garaże OSP będą konstrukcji stalowej. 

Będzie on pełnił głównie funkcję usług centrum szkoleniowego wyposażonego w sale wykładowe z zapleczem, a także dużą salę wykładowo-integracyjną. Będą mogły się w niej odbywać wydarzenia promujące oraz warsztaty dla większej liczby osób. Budynek będzie dodatkowo pełnił funkcję zaplecza dla OSP (garaże z zapleczami). Zostanie wyposażony w ekologiczną instalację grzewczą (pompy ciepła) wspomaganą instalacją fotowoltaiczną.

Budynek został funkcjonalnie podzielony na cztery części. Część zachodnia zaprojektowana jest z pomieszczeniami technicznymi i ogólnodostępnymi sanitariatami. Część środkowa na kondygnacji parteru, będzie  posiadała główną (dużą) salą szkoleniową oraz zaplecze kuchenne. Na kondygnacji I piętra będą sale warsztatowo-szkoleniowe i zaplecza. Część wschodnia to z kolei garaże dla OSP. We wszystkich koniecznych częściach i kondygnacjach budynku zaprojektowano wymagane węzły sanitarne z toaletami umywalkami, zaprojektowano również schowki i pomieszczenia porządkowe.

Tegoroczne dożynki będą odbywać się w innym miejscu, ze względu na trwającą budowę, ale już w przyszłym roku…