Seniorzy się integrują

DSC 0203

Kluczowym aspektem integracji jest aktywność społeczna. Seniorzy integrują się zarówno ze sobą, jak i z innymi grupami, m.in. poprzez działalność kulturalną i aktywne uczestnictwo w wydarzeniach. Uczestnicy zajęć z klubu w Brzoziu z wielką chęcią integrują się z seniorami z innych klubów. W czwartek, 5  października klubowicze z Brzozia wybrali się z wizytą do seniorów z klubu w Szabdzie. W spotkaniu uczestniczyli też seniorzy z klubów w Osieku i Zbicznie.

Kluby są nie tylko miejscem spędzania wolnego czasu i towarzyskiej integracji. Oferują również wzajemną pomoc, dzielenie się doświadczeniami i wsparcie w trudnych życiowo sytuacjach. Seniorzy w takich klubach spędzają czas aktywnie. Jeżdżą na wycieczki, tańczą, śpiewają, uczą się obsługi komputera, mają zajęcia z psychologiem, rehabilitantem, gimnastykują się, grają w karty, gotują, a także tworzą różne ciekawe rzeczy. Wraz z wiekiem nie traci się swoich zdolności, talentów, ciekawości świata i ludzi. Seniorzy wciąż mają ochotę dzielić się swoimi pasjami i robić coś pożytecznego – dla innych i dla siebie.

W Wiejskim Domu Kultury w Karbowie, przy wspólnym stole wymieniali się doświadczeniami, a przy dobrej muzyce ćwiczyli umiejętności taneczne. Grupę seniorów z gminy Brzozie w imieniu wójt Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej reprezentowała przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz. Występy seniorów i niezwykle dopracowany występ Klubu Młodzieżowego “Uśmiechnięte buźki” w Karbowie, który przygotował inscenizację wiersza Juliana Tuwima “Rzepka”, zebrały gromkie brawa od wszystkich uczestników. 

Ciepłe kapcie, oglądanie telewizji lub robótki na szydełku – taki obraz seniora to już przeszłość. Współcześni seniorzy potrafią organizować sobie wolny czas nie gorzej niż młodzi.