Sprzątanie w Wielkim Głęboczku

Dnia 11.04.2015 roku z inicjatywy radnych gm. Brzozie, Marii Florkiewicz i Mirosława Lewickiego, a także przy wsparciu wójta Bogusława Błaszkiewicza miało miejsce spotkanie we wsi Wielki Głęboczek mające na celu uporządkowanie obiektów głównie odwiedzanych przez dzieci tj. placu zabaw, przystanku autobusowego itp.

W akcji wzięło udział 27 dzieci oraz 15 dorosłych osób wyposażonych w rękawice ochronne i worki foliowe. Spotkanie miało nie tylko charakter trudnej pracy, ale przede wszystkim integracji dzieci i lokalnej społeczności poprzez zabawę i wspólną inicjatywę. W trakcie trwania spotkania zostały poruszone tematy związane z ochroną środowiska, ekologią i zdrowym sposobem życia.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, dzieciom rozdano słodycze. Uśmiechy na buziach “małych” mieszkańców stanowiły dowód, że można połączyć przyjemne z pożytecznym.

To niebywale potrzebna akcja, zachęcająca ludzi do działania, konsoliduje dorosłych w ich poczuciu odpowiedzialności i aktywizuje młodych. Miejmy nadzieję, że sobotnie spotkanie wpisze się na trwale w kalendarz imprez lokalnych i nie będzie epizodem w życiu społeczności Wielkiego Głęboczka, a stanie się wydarzeniem cyklicznym przy wsparciu lokalnych władz.

Autor: Aleksandra Korecka