Sukces Zuzi ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie

Co roku organizowane są konkursy kuratoryjne dla poszczególnych typów szkół. Szóstoklasiści z Wielkiego Leźna brali udział w konkursie matematycznym i z języka polskiego.

Do konkursów przygotowywały uczniów panie: Alicja Ziętarska z matematyki i Anna Stajszczak z języka polskiego.

Konkursy przebiegają w trzech etapach:

– szkolnym

– rejonowym

– wojewódzkim

Po eliminacjach szkolnych do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

– Zuzanna Sarnowska –  język polski

– Jakub Bieńkowski – język polski

– Michał Nowiński – matematyka

Cała trójka reprezentowała szkołę w Leźnie na rejonowym konkursie, gdzie zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności, a konkurencja była ogromna, ponieważ swoim zasięgiem obejmowała powiat grudziądzki, brodnicki, chełmiński i wąbrzeski.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się uczennica:

– Zuzanna Sarnowska –  język polski

Jest  to ogromny sukces Zuzi, która z powodzeniem przebrnęła trudny etap rejonowy i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego w Bydgoszczy, gdzie będzie walczyła o tytuł laureata lub finalisty.

Ostatni etap wojewódzki daje uczniom przywileje. Ci, którzy zostaną laureatami są zwolnieni ze sprawdzianu kompetencji, a finaliści otrzymują świadectwo z adnotacją, która daje dodatkową punktację przy naborze do szkół kolejnego szczebla.

Uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w rejonie uzyskali również wysokie noty, jednak, aby zakwalifikować się do ostatniego etapu – wojewódzkiego, trzeba poprawnie wykonać przynajmniej 75 % zadań. Zuzia Sarnowska zdobyła prawie 80%  na rejonowym konkursie kuratoryjnym z  języka polskiego.

Gratulacje dla Zuzi!

Zuzanna Sarnowska