Sukcesy naszych uczniów w konkursie “Jesienne impresje”

konkurs01 700

W dniu 14 listopada w Zespole Szkół w Zbicznie odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego “Jesienne impresje”. Mogli w nim brać udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu brodnickiego. Brano udział w dwóch formach twórczości: literackiej i plastycznej. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, zainteresowań literackich i plastycznych, kreatywności, wrażliwości estetycznej i artystycznej wśród uczniów.  Nagrody w tym konkursie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu.

Prace w części plastycznej oceniano wg kategorii: kl. IV-V, kl. VI oraz kl. VII-VIII. Uczestnicy musieli wykonać pracę plastyczną na temat: “Nadeszła jesień” lub napisać opowiadanie rozpoczynające się od słów “Nadeszła jesień…”. Można było uczestniczyć jednocześnie w części plastycznej i literackiej konkursu.

W części literackiej w kategorii uczniowie kl. IV-VI III miejsce zajął Cezary Wiśniewski z klasy IV SP w Brzoziu, a w kategorii uczniowie kl. VII-VIII II miejsce zajęła Zuzanna Kisicka z kl. VII z tej samej szkoły.

W części plastycznej nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu zajęli następujące miejsca: kategoria – uczniowie klas IV-V I miejsce zajęli uczniowie klasy V Filip Szulc i Seweryn Krajewski. W kategorii – uczniowie klas VI I miejsce zajęła Wiktoria Markowska, a II miejsce Sandra Kaczmarczyk. W kategorii – uczniowie klas VII-VIII I miejsce zajęła Alicja Domżalska z klasy VII SP w Brzoziu. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Fot. Zespół Szkół w Zbicznie