“Szlachetna paczka”

Idea podchwycona przez panie z KGW

O zrobieniu takiej paczki myślałam już w ubiegłym roku, ale miałam obawy, czy temu sprostam. W tym roku działając w grupie, udało się – mówi Małgorzata Smoczyńska, sołtys wsi Janówko w gminie Brzozie, aktywna w Kole Gospodyń Wiejskich, w przedsięwzięciach kulturalnych

Wolontariusze w Brodnicy po raz piąty zorganizowali akcję “Szlachetnej Paczki”. W tym roku, do akcji zostało zakwalifikowanych 27 rodzin z powiatu brodnickiego. Po raz pierwszy w tej akcji wzięły udział panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Brzozie.

Inicjatywa udziału w akcji wyszła od przewodniczącej Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Brzozie Małgorzaty Smoczyńskiej. Po wybraniu rodziny panie przystąpiły do robienia zakupów. Przez dwa tygodnie zbierały żywność, środki czystości, odzież, obuwie, przybory szkolne, koce, ręczniki, itp. Do udziału włączyli się również mieszkańcy gminy.

Nadszedł wreszcie  dzień kiedy świątecznie opakowane kartony trafiły do magazynu “Szlachetnej Paczki” w Brodnicy, a stamtąd wolontariusze dostarczyli je do rodziny.

Wielkie podziękowania dla  pań z KGW Leźno, Zembrze, Janówko, Trepki, Sugajno, Brzozie, Mały Głęboczek, Wielki Głęboczek, Świecie oraz osobom prywatnym za wielką ofiarność  i okazane serce.

– Jan Paweł II tak nas nauczał: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi?. Niech te nauki w nas zaowocują na zawsze – mówi Małgorzata Smoczyńska.

(wind)

Fot. Nadesłane