SZWARCENOWO ZWYCIĘZCĄ HALOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY BRZOZIE

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano każdy z każdym.

W grupie A zagrały zespoły: Chojno, Sugajenko, Wicher Wielkie Leźno i Szwarcenowo.

Natomiast w grupie B: Lstart Nowe Miasto Lubawskie, Szał Pieroga na Patelni, Jajkowo i Cherkowski Team.

Po rozegraniu fazy grupowej, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, awansowały do półfinału. Zespoły z trzecich miejsc zagrały mecz o 5 miejsce i zespoły z czwartych miejsc mecz o 7 miejsce.

W pierwszym półfinale zagrali zwycięzcy grupy A – Szwarcenowo z drużyną Szał Pieroga na Patelni, którzy w swojej grupie zajęli miejsce drugie. Zwyciężyli (4:3) zawodnicy ze Szwarcenowa. W drugim meczu półfinałowym zagrali zwycięzcy grupy B, niepokonany Cherkowski Team z drużyną z Sugajenka, którzy zajęli miejsce drugie w swojej grupie. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla zespołu Cherkowski Team.

W meczu o 7 miejsce w turnieju oglądaliśmy derby gminy Brzozie, Wicher Wielkie Leźno grał z drużyną z Jajkowa. Wicher szybko wyszedł na prowadzenie, ale drużyna z Jajkowa wyrównała i w końcówce strzeliła zwycięską bramkę.

Mecz o 5 miejsce to pojedynek zespołów z Chojna i Nowego Miasta Lubawskiego, lepsi ci z powiatu brodnickiego, wynik 3:0.     

Mecz o 3 miejsce. Popularne „pierogi” grały z drużyną z Sugajenka. Wynik zaskakujący, Sugajenko „3”, Pierogi „O”. Brąz dla zawodników z gminy Kurzętnik.

W finale Szwarcenowo zagrało z drużyną Cherkowski Team. Mecz od początku był bardzo wyrównany, zawodnicy obu drużyn stwarzali sytuacje do zdobycia bramki, ale wynik nadal był 0:0. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Bartosz Seroczyński, bramkarz ze Szwarcenowa, jak się później okazało nie była jego pierwsza zdobyta bramka w tym finale. Drużyna z gminy Biskupiec prowadziła już 3:1, ale Cherkowski Team zdołał wyrównać przed końcem spotkania i mecz zakończył się wynikiem 3:3. Zwycięzcę trzeba było wyłonić w rzutach karnych. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy ze Szwarcenowa, zwyciężając 2:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany: Tomasz Majder (Szwarcenowo).

Najlepszym bramkarzem: Michał Ewertowski (Sugajenko).

Królem strzelców został zdobywca 11 bramek, Filip Otremba (Szwarcenowo).

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

I miejsce – SZWARCENOWO

II miejsce – CHERKOWSKI TEAM

III miejsce – SUGAJENKO

IV miejsce – SZAŁ PIEROGA NA PATELNI

V miejsce – CHOJNO

VI miejsce – LSTART NOWE MIASTO LUB.

VII miejsce – JAJKOWO

VIII miejsce – WICHER WIELKIE LEŹNO

Medale wszystkim zawodnikom oraz statuetki dla najlepszego zawodnika, bramkarza i króla strzelców wręczyli: Wójt Gminy Brzozie – Bogusław Błaszkiewicz i Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Mirosława Grabowska.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom za zaangażowanie i wspaniały doping podczas trwania turnieju.