Trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu

NDS_plakat_ogolny

Już 3 października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl.

Pierwsza edycja Narodowego Dnia Sportu odbyła się 26 października 2013 r. i objęła swoim zasięgiem kilkaset miejscowości w całej Polsce. W każdym z miast do projektu zgłosiły się ośrodki sportu, kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, jogi, sztuk walki, OSiR-y, baseny i kluby sportowe, które jako Partnerzy akcji udostępnili swoje podwoje mieszkańcom. Z bezpłatnych zajęć i treningów skorzystało ponad 60 tysięcy osób. „W drugiej edycji statystyki zostały podwojone. Liczymy na podobny sukces 3 października” – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Głównym wydarzeniem na Orliku w Brzoziu w ramach Narodowego Dnia Sportu będzie Turniej Tenisa „Brzozie Cup 2015”, który odbędzie się w godzinach 12.00-20.00, 3 października. Będzie też wiele innych atrakcji przygotowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. mini turniej piłki nożnej, piłki siatkowej, gry i zabawy. Wstęp na jest wolny, wystarczy zarejestrować się na stronie www.narodowydziensportu.pl.

***

Ogólnopolskimi patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt. W Brzoziu projekt organizowany jest we współpracy z Urzędem Gminy w Brzoziu.

 

Dodatkowych informacji udziela :

Jarosław Roszkowski
Koordynator Narodowego Dnia Sportu
tel.: 604 304 204; @: roszkowski9@gmail.com

NDS_plakat_ogolny