Uczniowie z Wielkiego Leźna w Warszawie

Uczniowie klas III, IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie pod opieką pani Alicji Jankowskiej, Alicji Ziętarskiej, Mariana Borowskiego i pana dyrektora Jerzego Natkowskiego 30 kwietnia 2015 roku zwiedzały stolicę Polski Warszawę.

Dzięki uprzejmości wójta Pana Bogusława Błaszkiewicza, uczniowie spotkali się z posłem Panem Zbigniewem Sosnowskim. Poseł oprowadził uczniów po kuluarach Sejmu, przybliżył procedury sejmowe. Dzieci zasiadły w komisjach sejmowych i mogły zabrać głos. Składamy Panu Sosnowskiemu Zbigniewowi serdeczne podziękowania za możliwość pobytu w sejmie i sponsoring.

Następnie dzieci oglądały panoramę Warszawy z tarasu widokowego na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Kolejną atrakcją była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Tu dzieci spędziły cztery godziny korzystając z różnych atrakcji. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Można było zrobić bańkę mydlaną wielkości pokoju, sprawdzić swoją koncentrację, szybkość i refleks. Następnie uczniowie pojechali na Stadion Narodowy, gdzie przewodnik oprowadził dzieci trasą piłkarza. Tam miały możliwość pobytu w sali konferencyjnej, szatniach i  łazienkach piłkarzy, zasiadły na trybunach i tarasie widowiskowym. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Autor: Alicja Jankowska