Udany sezon Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W okresie wakacji udało się zrealizować zakup specjalistycznego toru dla MDP, co pozwoliło drużynie rozpocząć przygotowania do zawodów. Pierwszym sprawdzianem był udział na zawodach w Kurzętniku gdzie startowało 13 drużyn, w tym dwie z Niemiec.

Jednak głównym celem przygotowań było wzięcie udziału w XIII Wojewódzkich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody te odbyły się w dniu 13.09.2014r.  w Bydgoszczy na stadionie “Chemika”.  Rozgrywano je  zgodnie z regulaminem CTIF. Rywalizowało ze sobą 36 dziewięcioosobowych zespołów chłopięcych reprezentujących wszystkie powiaty województwa . Młodzież musiała wykazać się podczas ćwiczenia bojowego oraz biegu sztafetowego na 400 metrów z przeszkodami. Rywalizacja była bardzo zacięta. MDP z Brzozia po ćwiczeniu bojowym zajmowała IV miejsce,  jednak słabszy występ w biegu sztafetowym (widoczny brak bieżni w naszej wsi) przesunął  drużynę w klasyfikacji końcowej na VII miejsce.

Naszą wieś reprezentowali: Marta Rubalewska, Angelika Wiśniewska, Sebastian Szrul, Igor Wierzchołowski, Przemysław Warmiński, Przemysław Paturalski, Jakub Paczkowski, Tomasz Bytner, Jakub Wierzchołowski, Marta Szrul.

Zarząd OSP i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza  dziękują za pomoc w zakupie toru (11,556,00zł):

– Zarządowi Wojewódzkiemu ZOSP w Toruniu

– UG w Brzoziu

– Mieszkańcom, którzy przekazali 1% podatku dla OSP

Kolejne podziękowania dla fundatorów dresów sportowych: Masarni Brzozie, Intrat, Agrobis, Tartak Nara. Kolejne zawody już w maju dlatego już dziś zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do wstępowania w szeregi MDP.